Aras Özbiliz “Ermeniyim” yazılı dövmesini gösterdi

 

“European Sport Agency” başkanı Valeri Hovhannisyan  “Football 365” dergisine verdiği demeçte Amsterdan’da Ajax’ın Ermeni asıllı futbolcu Aras Özbiliz’ ile  buluştuğunu ve onunla Ermenstan takımında oynaması üzerine görüşmeler yaptığını anlattı.

Hovhannisyan “Aras Letonya takımı ile yapılacak maçta Ermenistan takımında kendisinin oynaması davetini kabul ettığini bir defa da doğrulayarak, kendi oyunu antrenörün hoşuna gelse,ve kendisinin de takım atmosferi beğense, Ermenistan Milli Takımında oynayacağını açıkladı” demiş.

Valeri Hovhannisyanın sözleriyle görüşmede Aras Ermenistanla ilgilenerek, ülkemizde futbolun gelişmesi hakkında sordu, ve Hovhannisyanın  “Ermenilerle çalışabilir misin, sorunsuna Aras “ Tabii, Zaten ben Ermeniyim, dedi ve “Ermeniyim” yazılı dövmesini gösterdi.

Gazetecinin “Türkiye takımı da onu davet etmek istiyor mu?” sorusunu ise Hovhannisyan şoyle cevapladı:

“Türkiye Futbol federasyonu temsilcilerri birkaç defa Özbiliz’i Türk takımına davet etmeye çalıstı, ancak Aras benimle konuşmasında , “Bunun sözü bile edilemez . Ben hiç bir zaman bu Turk takımında oynamayacağım. Türkiyede herkez Ermeni olduğumu biliyor. Ve onlar Türkiye takımında oynamaya razı olmayacağımı anlıyorlar..”

http://www.ermenihaber.am/spor/ozbiliz-2/

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !